Sklep otoHurtownia.pl
Płytki z dostawą
na terenie Polski

OtoHurtownia | 518 518 912

Forum Budowlane

facebook.com/groups/Forum.Budowlane

ponad 72 000 użytkowników

Napisz na forum zapytanie, zlecenie remontowe/budowlane, pochwal się swoją realizacją lub zamieść płatną reklamę

Wszechstronność płytek nie ma sobie równych w obfitości materiałów, kształtów, rozmiarów i kolorów do wyboru. W rezultacie stylizacja za pomocą płytek może być przytłaczająca. Ważne jest, aby nadążać za trendami, aby uniknąć inwestowania w projekt, który przeminął. Aby pomóc Ci w następnym projekcie, wyróżniliśmy najważniejsze trendy w płytkach w 2023 roku.

PŁYTKI SZEŚCIOKĄTNE

W tym roku na popularności zyskują duże sześciokątne płytki. Zazwyczaj wykonane z ceramiki, sześciokątne płytki są modne w stylach monochromatycznych, wielokolorowych i wzorzystych. Ten rodzaj płytek idealnie nadaje się jako podłoga, prysznic lub jako wyrazista ściana w pokoju.

NOWOCZESNE PŁYTKI METRA

Płytki Subway odchodzą od swojej powszechnej roli jako backsplash w kuchni i pojawiają się jako nowy trend w podłogach i ścianach. Płytki te często oferują wygląd vintage. Jednak tradycyjne ceramiczne płytki metra w tym roku otrzymują odświeżenie. Wyjątkowe aranżacje i żywe akcenty kolorystyczne stanowią nowoczesną wersję klasycznego stylu.

PŁYTKI PONADGABARYTOWE

Płytka jest uważana za przewymiarowaną, jeśli przekracza typowy rozmiar 60x60. Ten rodzaj płytek jest często stosowany na podłogach lub ścianach, a przy ograniczonych liniach fug może sprawić, że przestrzenie będą wyglądać na większe. Płytki ponadgabarytowe są dostępne w różnych kolorach, rozmiarach i fakturach, dzięki czemu można je łatwo dostosować do większości stylów wnętrz.